Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum 2006/2007

Yeah Yeah Yeahs
     30 sierpnia w warszawskim klubie Proxima odbył się długo oczekiwany koncert nowojorskiej grupy . Jako support zagrał warszawski zespół Los Trabantos, oraz Imaad Yasif, który niedawno wydał swój debiutancki album i na stałe wspiera YYYs.
     Koncert zaczął się od "Gold Lion" z ostatniej płyty "Show Your Bones" z miejsca energetyzując publiczność, która przybyła tłumnie. Wraz z kolejnymi numerami gorączka pod sceną wzrastała kulminując w finałowym "Date With The Night". To, co się wydarzyło było po prostu punkowym szaleństwem. Największym uznaniem cieszyły się fragmenty z debiutanckiego krążka "Fever To Tell", ale i nowe kompozycje (a te dominowały) przyjmowane były gorąco. Nie mogło jednak być inaczej, ponieważ energia, z jaką grupa wykonywała swoje kompozycje, musiała wywołać reakcję. Znakomicie wypadły numery "Cheated Hearts", "Phenomena" oraz zagrane na bis "Y Control" i "Our Time".
     Osobne zjawisko stanowił odśpiewany chóralnie przez publiczność "Maps" - muzyczna kropla melancholii wpleciona w jazgotliwy repertuar. "I'm ......... happy that I`m here tonight" - mam nadzieję, że fani zespołu będą mieli kolejną okazję usłyszeć podobne słowa Karen w Polsce.
     News & foto: Jakub Szczygieł (zaprzyjaźniony z www.traugutt.net tegoroczny absolwent Kopernkia :)

[pokaż komentarze(2)]

02.09.2006

Konkurs IPN dla młodzieży
     Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu ogłasza III ogólnopolski konkurs historyczny "Nadzieje i rozczarowania. Społeczeństwo polskie w czasach Gomułki i Gierka. Doświadczenia świadka historii".
     Zadaniem uczestników będzie napisanie pracy w oparciu o niepublikowane źródła (relacje, wspomnienia, dokumenty rodzinne) dotyczące zagadnień związanych z życiem codziennym w latach 1956- 1980 oraz relacja między władzą a społeczeństwem.
     Konkurs będzie przeprowadzony w dwóch kategoriach - młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego - polegającego na przygotowaniu pracy, oddziałowego - podczas którego uczestnicy napiszą test oraz ogólnopolskiego - obrona pracy napisanej w pierwszym etapie. Wszyscy finaliści i laureaci otrzymają cenne nagrody oraz dodatkowe punkty na świadectwie.
     Uczestnictwo szkoły w konkursie powinno zostać zgłoszone do Biura Edukacji Publicznej Oddziału IPN w Katowicach (40-061 Katowice, ul. Kilińskiego 9) do 15 października 2006. Regulamin konkursu został zamieszczony na stronie www.ipn.gov.pl

źródło: Dziennik Zachodni

[pokaż komentarze(0)]

02.09.2006

Złoto Ułamka i Drabika
I kto by pomyślał: Sebastian Ułamek i Sławomir Drabik najlepszą polską parą na żużlu! 1 września w Bydgoszczy częstochowianie po raz pierwszy w historii klubu zdobyli złoty medal w tej konkurencji.
Żużlowcy Złomreksu Włókniarza zrobili sobie i swoim kibicom jubileuszowy prezent. Nie byli faworytami zawodów na torze Polonii. Tym bardziej że gospodarze - wykorzystując nowy regulamin - wzmocnili skład Andreasem Jonssonem. Częstochowianie jednak od początku jeździli znakomicie. Jonssona i Piotra Protasiewicza pokonali w XI wyścigu, w dodatku 5:1. Ułamek wygrał start, Drabik dołączył do niego na wyjściu z pierwszego łuku. Później nie dali sobie wydrzeć prowadzenia, mimo że najpierw Szwed, a później "Protas" zaciekle atakowali.
Włókniarze podwójnie wygrali również kolejne dwa biegi i jeszcze przed ostatnią serią startów zapewnili sobie złote medale. Jedyny punkt oddali na zakończenie zawodów, w pojedynku z parą Intaru Ostrów Wielkopolski. Pierwszy był wówczas Ułamek, a Drabik przyjechał za Mariuszem Węgrzykiem. Więcej na www.gazeta.pl

[pokaż komentarze(2)]

01.09.2006

Rocznica Września
     Uroczysta msza święta w kościele p.w. św. Jakuba, przemarsz ulicami miasta i złożenie kwiatów pod pomnikiem Poległych w Obronie Ojczyzny – tak wyglądały częstochowskie obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej.
     Przed pomnikiem na placu Pamięci Narodowej zgromadziła się liczna rzesza mieszkańców, w tym młodzież szkolna i umundurowani kombatanci. Obecni byli parlamentarzyści, wicewojewoda śląski Artur Warzocha, przedstawiciele Rady Miasta. W ceremonii uczestniczyła orkiestra i kompania honorowa Wojska Polskiego.
     Prezydent Tadeusz Wrona mówiąc o rocznicy 1 września nawiązał do współczesnej dyskusji dotyczącej otwartej w Berlinie wystawy o wypędzonych.
     Hołd złożony poległym częstochowianom złożyli także w swoich wystąpieniach wicewojewoda Artur Warzocha i – w imieniu kombatantów – płk Michał Kamiński.

źródło: www.czestochowa.pl


PS
Na pierwszej focie (obok Prezydenta Miasta Częstochowy - Tadeusza Wrony) idzie Ostatni Prezydent Rzeczpospolitej na Uchodźctwie, Honorowy Obywatel Częstochowy – Ryszard Kaczorowski. Foty dzięki uprzejmości Maćka Kuronia.

[pokaż komentarze(0)]

01.09.2006



Newsy ... [1] [2] [3] ... [27] [28] [29]