Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum 2006/2007

Bicycle, bicycle, bicycle....
     W zdrowym ciele zdrowy duch :) Pond setka Trauguciaków (uczniów i nauczycieli) postanowiła porzucić dziś uroki podróżowania środkami komunikacji miejskiej na rzecz dwóch kółek. Tuż przed ósmą szkoła przeżywała istny najazd rowerzystów. Patio na ten czas posłużyło za (chyba) największy rowerowy parking w Częstochowie. Mam nadzieję, ze nikt nie żałował. Jeszcze dziś zapraszam do centrum miasta (Al.Wolności) na rowerowy festyn.

[pokaż komentarze(10)]

22.09.2006

Jutro na rowerach do szkoły
     Wszyscy uczniowie, którzy przyjadą jutro rowerami do szkoły, wprowadzając je na patio otrzymają od pań sprzątaczek ulotkę DBS-u (należy ją czytelnie podpisać), która chroni przed konwersacją z nauczycielem na tematy cokolwiek naukowe ;)
     Dla wszystkich Trauguciaków mam jeszcze jednego bonusa. Panowie z KOCOT BIKE przy ul. Okólnej 76 zgodzili się w piątek bezpłatnie przejrzeć rowery oraz dokonać ew. drobnych regulacji. By skorzystać z usługi należy wcześniej okazać legitymację Traugutta.

[pokaż komentarze(8)]

21.09.2006

Zwycięski remis :)
     W rozgrywkach piłki nożnej o mistrzostwo Częstochowy dziś nasza drużyna zremisowała bezbramkowo z zespołem Z.Sz.Samochodowo – Budowlanych i tym samym awansowała do finałowej czwórki. Wcześniej chłopcy pokonali 3:0 Z.Sz. im. J.Kochanowskiego.
W przyszłym tygodniu decydujące mecze.

newsa przygotował: p.prof. Ireneusz Stasiak (coach)

[pokaż komentarze(0)]

21.09.2006

There and back tour
     Dnia 26.09.06 (skatepark przy Promenadzie im. Czesława Niemena w Częstochowie) odbędzie się spotkanie z amerykańskimi gwiazdami sceny rolkowej (Jon Julio, Oli Short, Erik Bailey) pod nazwą Valo Tour Stop Poland.
Chłopaki zaprezentują swoje umiejętności na naszym skatepark'u wraz z grupką tutejszych rollerów. Zapraszamy o 16:00 (lub wcześniej aby zająć miejsca). Keep Rollin'.

newsa przygotował: Artur Reterski IIID

[pokaż komentarze(0)]

20.09.2006

22 września - Europejski Dzień Bez Samochodu
     Europejski Dzień Bez Samochodu, obchodzony corocznie 22 września, jest międzynarodową kampanią podczas której centra wielu miast zamykane są dla ruchu samochodowego. Idea tego dnia powstała w 1998 roku we Francji. Celem kampanii jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie Europejczyków do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Kampania przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście.
     
Zapraszamy pracowników oraz uczniów II LO, by tego dnia przybyli do szkoły na rowerze.
     Dla młodzieży, która przyłączy się do akcji mamy "bonusa". Wszyscy rowerzyści będą tego dnia pod "specjalną ochroną" (dotyczy odpowiedzi ustnych).
     W celu zabezpieczenia "bike'ów" przed kradzieżą, będzie można wprowadzić je na patio (wszelkie zapięcia czy blokady we własnym zakresie).

[pokaż komentarze(18)]

20.09.2006

Częstochowskie Dni Chwały
     W piątek oraz sobotę (22-23 września w ramach Częstochowskich Dni chwały w Klubie Politechnik wystąpi Hosanna. Dla stałych bywalców traugutt.net mam 4 wejściówki (jedną na piątek i trzy na sobotę). Zainteresowanych zapraszam do mnie.

[pokaż komentarze(0)]

20.09.2006

Anagram w Utopii
     Dnia 21 września br. w klubie muzycznym Utopia odbędzie się pierwszy koncert nowopowstałego zespołu Anagram, którego jestem gitarzystą. Gramy głównie hardrock i metal, przynajmniej jeśli chodzi o nasze kawałki, covery natomiast są mieszanką stylów od punka do ciężkiego metalu (m.in. usłyszycie Sepulturę). Towarzyszyć nam będę A-la-SKA i Śmietnik. Serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek na godzinę 20:00 – wstęp 2zł. Wszelkie informacje na stronie naszego zespołu www.anagram.z.pl

newsa przygotował: Kuba Bujko IIA

[pokaż komentarze(4)]

19.09.2006

Łatwiejsza matura się opłaca
     "Gazeta Wyborcza": Jeśli będziesz zdawał trudniejszą maturę, możesz mieć mniejsze szanse na studia - wynika z nowych przepisów przygotowanych przez MEN.
     Dotąd maturzyści musieli najpierw zdawać egzaminy maturalne na poziomie podstawowym (łatwiejszym). Kto chciał, mógł dodatkowo zdawać poziom rozszerzony (trudniejszy). Uczelnie ustalały zasady rekrutacji różnie: czasem wymagały tylko zaliczonego łatwiejszego poziomu, ale na kierunkach bardzo obleganych często wymagały zdanych egzaminów na obu poziomach.
     Minister edukacji Roman Giertych ostatnio zmienił zasady. Od 2007 r. maturzysta musi wybrać: albo zdaje poziom podstawowy, albo rozszerzony. Ma być taniej i szybciej, bo będzie około miliona prac do sprawdzenia mniej.
     Uczelnie i MEN zdały sobie jednak sprawę, że będzie kłopot. Bo jak potraktować maturzystę, który zdawał maturę trudniejszą, jeśli na kierunku, który sobie wybrał, będzie wystarczała matura z poziomu łatwiejszego?
     MEN zaproponował więc przelicznik ocen z matury rozszerzonej na podstawową. Niestety, z tabeli wynika, że ryzyko zdawania poziomu rozszerzonego nie opłaca się, np. 70 proc. punktów z poziomu trudniejszego (to wysoki wynik) przeliczone zostanie na 74 proc. poziomu podstawowego (wynik średni), a 80 proc. z rozszerzonego (bardzo wysoko) na 83 proc. podstawowego (nadal średnio).
     "Ta punktacja nie zaszkodzi wybitnym, ale przeszkodzi średnio dobrym, za to ambitnym, bo zdecydują się na poziom trudniejszy" - ocenia Jerzy Woźnicki, prezes Fundacji Rektorów Polskich.

źródło: onet.pl

[pokaż komentarze(9)]

18.09.2006

Zaproszenie do udziału w olimpiadach
     Pan prof. Jacek Napieralski serdecznie zaprasza do udziału w Olimpiadzie Fizycznej oraz w Olimpiadzie Astronomicznej. Przykładowe zadania wywieszone są w gablocie w kiszce. Zainteresowani proszeni są o kontakt z p.prof.

[pokaż komentarze(0)]

18.09.2006

Taaaaakiego grzyba...
     ...znalazła Marta Adamik (IIB) podczas wypadu do lasu.
     Końcówka lata w tym roku zaowocowała prawdziwym wysypem grzybów. Wyjeżdżając poza miasto trudno nie spotkać (przy drogach) licznych grzybiarzy oferujących na sprzedaż swoje „trofea”.
     Wchodząc do lasu nie liczmy na "samotność". Wszędzie natrafimy na amatorów runa leśnego.

[pokaż komentarze(5)]

17.09.2006

Konkurs - "Garaż 2006"
     Jako rodowity częstochowianin spontanicznie wpadłem na pomysł zorganizowania wraz z redakcją „Gazety Wyborczej” konkursu dla młodych zespołów i wykonawców z naszego miasta i regionu...
     Nieważne, co gracie – folk, reggae, rock’n’rolla czy hip-hop – ważne są szczerość, spontaniczność i przekaz. Liczę na Was.
     Przyślijcie, proszę, swoje demo (około 20 minut muzyki na płycie) wraz z wyciętym kuponem (z sobotniej „Wyborczej” – przyp. MP) na adres: „Gazeta Wyborcza”, Al. NMP 13, 42-200 Częstochowa, z dopiskiem „Garaż 2006”. Termin upływa 23 września. Obiecuję, że wszystkie demówki zostaną dokładnie przesłuchane, a zwycięzca konkursu wystapi jako support na koncercie T.Love w Częstochowie w listopadzie. Z niecierpliwością czekam na Wasze propozycje. Pozdro.

Muniek Staszczyk, T.Love

[pokaż komentarze(13)]

17.09.2006

XXVI rajd rowerowy
     Pogoda w sam raz. Nie za ciepło, nie za zimno. W plecaku kanapki i niegazowana woda. Jednym słowem kontynuacja tradycji – pierwszy w tym roku szkolnym (a XXVI w ogóle) rajd rowerowy Traugutt Bikers Team.
     Zebraliśmy się pod szkoła o godzinie 10.00 i wyruszyliśmy pod wiatr mając nadzieję, że z powrotem będzie z wiatrem. Niestety, ta kombinacja się nie udała, bo całą drogę śmigaliśmy wbrew woli matki natury. Lecz nad czym się tu rozwodzić… dla Trauguciaków nie ma rzeczy niemożliwych. Wycieczka liczyła zaledwie 6 osób wraz z prof. Podgórskim, ale było bardzo miło i na brak wrażeń narzekać nie mogliśmy.
     Droga prowadziła m.in. przez Korwinów, Młyńskie Wały, Dębowiec, Zaborze, Suliszowice, Krasawę i Zrębice. W sumie po równo ścieżek leśnych, polnych i asfaltowych. Jeśli mamy być szczerzy, udało nam się raz pojechać nie tą drogą co trzeba, ale powodem było nic innego jak rozmowa z rajdowymi towarzyszami. (Hi hi – Kuba chciał być bardzo miły, ale prawdziwym powodem pobłądzenia był mój brak umiejętności czytania mapy – przyp. MP)
     Jak wspominałem, nie brakowało wrażeń i wywrotek. Kolega Daruś złapał gumę, lecz nie ma mocnych na bikerów z II LO w Częstochowie, gdyż nasz przewodnik, wyżej wymieniony prof. Podgórski, posiadał zapasową dętkę. Naprawa nie była czasem straconym dla reszty wycieczki. Nieopodal Olsztyna w kamieniołomie Kielniki zwiedziliśmy Jaskinię W Kielnikach .
     W sumie przebyliśmy 70km. Wyprawa zaliczona do udanych, choć następnym razem trzeba będzie męczyć mamę o więcej kanapek :P.

newsa przygotował: Jakub Szczygieł kl Ic

[pokaż komentarze(22)]

16.09.2006

Redaktor Grzegorz Bojanek :)
     Na stronach portalu www.nowamuzyka.pl znajdziecie mój wywiad z młodym twórcą muzyki elektronicznej z gatunku dark-ambient.
     Krypton (20 lat) jest kolejnym przykładem na to, że jak człowiek ma jakieś marzenia, może je spełnić nawet w tak młodym wieku.
     Wywiad do przeczytania TUTAJ

newsa przygotował: ::: Grzegorz Bojanek :::

[pokaż komentarze(1)]

16.09.2006

Sprzątanie Świata Made In Traugutt
      Ci, którzy wcześniej zapoznali się z historią Cmentarza Żydowskiego w Częstochowie i byli autorami najciekawszych prac na ten temat, mieli okazję w dniu dzisiejszym włączyć się w akcję Clean the World i uporządkować cmentarz. Zaopatrzeni w rękawice, worki, grabie i łopaty ruszyliśmy spełniać misję ;).
     Wiele osób było zaskoczonych wyglądem kirkutu, gdyż nie jest on taki sam jak np. cmentarz chrześcijański. Zaskoczyła nas przede wszystkim czystość i zwyczaje tam panujące. Pomimo ich odmienności, staraliśmy się uszanować miejsce, w którym się znajdowaliśmy.
     Podczas sprzątania znaleźliśmy m.in. bonus - młotek, którego zapomnieli złomiarze po wykonanej "pracy". Nie ładnie! :)
     Wspomnieć należy, że w akcji uczestniczyła również klasa Ib, sprzatając Lasek Aniołowski.

newsa przygotowały: Ania Waczyńska i Magda Makowska kl. IIA

     PS. O naszej wyprawie przeczytacie m.in. w jutrzejszym wydaniu Gazety Wyborczej.

[pokaż komentarze(8)]

15.09.2006

Rajd rowerowy
     Serdecznie zapraszam na kolejny rajd rowerowy. Start jutro, w sobotę o godz. 10.00 tradycyjnie spod szkoły. Do przejechania będzie ok. 60 km. Propozycje mam dwie:
1. Blachownia, Cisie, Jezioro, Węglowice, Kłobuck, Kamyk, Częstochowa
2. Słowik, Dębowiec, Choroń, Zaborze, Mstów
Jutro wspólnie ustalimy, którą trasą pojedziemy :)

[pokaż komentarze(17)]

15.09.2006Newsy ... [1] [2] [3] ... [26] [27] [28] [29]