Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
..::WITAJ!::..
Dzisiaj jest wtorek, 05 marca 2024.

Strona funkcjonowała od 19.05.2003r. do 01.08.2011r.

Aktualna strona liceum znajduje się pod adresem 2lo.traugutt.net
Rekrutacja do projektu
     Trwa rekrutacja na zajęcia dodatkowe i uzupełniające w ramach projektu „Zdobywać szczyty, pogłębiając wiedzę i niwelując braki w drodze do kariery życiowej”.
Deklaracje uczestnictwa w projekcie będą rozdawane przez uczących nauczycieli w dniu dzisiejszym i jutrzejszym. Są też dostępne w biurze projektu (sekretariacie szkoły) i na stronie internetowej projektu.
Wypełnione i podpisane deklaracje prosimy składać u uczących nauczycieli lub w sekretariacie szkoły do 16 czerwca 2011r.
Posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej odbędzie się 17 czerwca 2011r.
Lista uczestników projektu oraz lista rezerwowa zostanie udostępniona na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń.
Podział na grupy projektowe nastąpi po przeprowadzeniu testu i zasięgnięciu opinii od nauczycieli.

Koordynator projektu
Alicja Janowska
j.alicja2@wp.pl


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

08.06.2011

IX Ogólnopolski Konkus fizyczno- fotograficzny rozstrzygnięty
     W IX Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Zjawiska fizyczne wokół nas” uznanie jury zdobyły prace trauguciaków. W kategorii – obserwacje wyróżnienie I stopnia otrzymali Szymon Malinka z kl. Id i Dawid Śliwiński z kl, Ic, a wyróżnienie II stopnia- Natalia Szydłowska z kl. Ic i Wioletta Godlewska z kl. Ia. W kategorii – eksperyment wyróżnienie I stopnia otrzymała Marta Kolańczyk z kl. If, a wyróżnienia II stopnia Paweł Nigot z kl. Ie, Szymon Lipowski z kl. Id i Vasylina Kityk z kl. Ic. Zachęcam do „podglądania świata” i zatrzymywania w kadrze pięknych zjawisk przyrodniczych. Następna edycja konkursu już za rok. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.

newsa przygotowała: p.prof. Edyta Rećko


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

06.06.2011

"Spread your wings", czyli tydzień z AIESEC Częstochowa
     AIESEC jest studencką organizacją „non profit”, otwartą w Europie po drugiej wojnie światowej, w 1948r przez grupę studentów, których celem było nie dopuszczenie do kolejnej światowej wojny w przyszłości. Od tamtego czasu wiele krajów dołączyło do AIESEC’u , więc teraz jest to organizacja na skalę światową.
AIESEC Częstochowa w tym roku prowadzi interesujący projekt „SPREAD YOUR WINGS” (pl. „Rozwiń swoje skrzydła”), który ma za zadanie rozwinąć myślenie młodych ludzi ze szkół średnich, otworzyć ich umysły i nauczyć czegoś o świecie i różnych kulturach.
Pięciu studentów zgłosiło się do tego projektu. Prowadzą oni warsztaty w różnych szkołach w Częstochowie i okolicy. Są to : Stefan z Panamy, Jason z Hong Kongu, Rishabh z Indii, Smrity z Nepalu i Natasa z Serbii.
Od 30.05. – 3.06.2011 dwoje z nich, Natasa i Rishabh prowadzili warsztaty w naszej szkole z klasami : IE, IF, IID, IIE i IIF.
Zobaczyliśmy prezentacje rodzimych krajów prowadzących, prezentację organizacji AIESEC, rozmawialiśmy o różnicach kulturowych, dyskryminacji i tolerancji oraz braliśmy udział w wielu ćwiczeniach, mających na celu „przełamanie lodów”, by móc poczuć się swobodniej, bardziej otworzyć na rozmowy z gośćmi zza granicy, a także po prostu dobrze się bawić. Dziękujemy opiekunom p.prof. Ewie Kowalik oraz p.prof. Agnieszce Frej za zorganizowanie warsztatów w „Traugucie” i mamy nadzieję, że to nie ostatni raz :)

newsa przygotowała: Klaudia M. kl. IF


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

06.06.2011

Wakacje z książką
     Biblioteka szkolna informuje, że na czas wakacji można wypożyczać książki. Serdecznie zachęcamy wszystkich Trauguciaków do spędzenia czasu wolnego z książkami.

Biblioteka


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

06.06.2011

Uczeń przerósł mistrza
     „Patrząc w lustro, widzę chłopca o szczupłej i wysokiej sylwetce. Zbyt długie ręce i nogi sprawiają, że postać wydaje się „trochę” niezgrabna”. Tak w grudniu o sobie napisał Marek Dors (kl. Ie). Owa „niezgrabność” zupełnie nie przeszkadza w odnoszeniu kolejnych sportowych sukcesów. Jak informuje ULKS „Run Podkowa” Janów: „W deszczu i śnieżnej zamieci z błotem pod nogami oraz mocnymi rywalami z Wielkopolski, Małopolski, Łodzi, Opola i Dolnego Śląska zawodnicy „Run Podkowa” 3 maja walczyli w Mistrzostwach Regionu Wieluńskiego w Nordic Walking. (…) Wśród mężczyzn pewne zwycięstwo odniósł Marek Dors. Trener Grzegorz Dors (ojciec Marka – przyp. M.P.) zajął II miejsce.”
Pod koniec maja Marek stratował w zawodach w Dąbrowie Górniczej. Tu również, na trasie 6 km okazał się niepokonanym.
Od kwietnia toczy się rywalizacja w ramach Jurajskiego Pucharu Nordic Walking. W rozegranych zawodach (w kwietniu w Olsztynie i w maju w Mstowie) najwyższe miejsce na podium należało również do Marka.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów (szczególnie w kolejnych zawodach z cyklu Jurajski Puchar Nordic Walking - najbliższe odbędą się 19 czerwca w Janowie).

[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

04.06.2011

I po TRMF...
      Druga edycja TRAUGUTT ROCK MUSIC FESTIVAL zakończyła się sukcesem ze strony organizatorów jak i zespołów występujących na imprezie. Mimo, że liczba gości stale się zmieniała (raz ich ubywało, raz przybywało) to znalazła się stała grupa osób, która wiernie szalała podczas występów każdego z zespołów.
Festival otworzył zespół Al Dżazira, który zaprezentował większość swoich utworów utrzymując klimat rockowo-alternatywny. Po nich zaraz "wskoczyli" Be Good. Podnosząc temperaturę panującą w świetlicy zagrali m.in. znane utwory zespołów Metallica czy Guns N' Roses. Scenę po chłopakach przejęła damsko-męska Inventoria, która wycisnęła z nas siódme poty, grając hity takich kapel jak The Hives, U2 czy AC/DC. Finał zwieńczył debiutujący zespół Deaf Echo. Chłopakom udało się utrzymać gorącą atmosferę, a nawet podkręcić ją do temperatury bliskiej tej, która panuje na Słońcu.
Cała świetlica wrzała, a wraz z nią publiczność, która nie zawiodła wykonawców, ani organizatorów. Po raz drugi udowodniliście, że potraficie się bawić i doceniliście ciężko pracę dziewczyny i chłopaków, którzy dali koncerty na naprawdę wysokim poziomie.
Z tego miejsca chciałam podziękować wszystkim zespołom:
-Al Dżazirze (A.Morzyk, P.Dziopa, D.Wojtysek, J.Matlingiewicz, W.Gołębiowski)
-Be Good (K.Sikora, J.Boratyński, M.Sędzielewski, M.Bardziński)
-Invetorii (M.Eliasz, K.Puch, D.Ptak, G.Marsik, M.Ceglarek)
-Deaf Echo (M.Koj, R.Daroń, K.Bawor, P.Ścigała)
-za niesamowite, widowiskowe i pełne energii koncerty oraz pomoc przy przygotowaniach i sprzątaniu po imprezie.
Ogromne podziękowania należą się też wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli i przyczynili się do sukcesu TRMF:
- p.prof Joannie Kuźnickiej, p.prof. Annie Gołębiowskiej, p.prof. Ireneuszowi Stasiakowi oraz p.prof. Aleksandrowi Cieślakowi - za pomoc i opiekę nad całością imprezy;
- Sandrze Skipirzepie, Ani Bartosik, Kasi Puczyńskiej, Adamowi Szymocha, Piotrkowi Kleszczewskiemu - za pomoc w organizacji i przygotowaniach;
- Kamilowi Rachwalikowi i Cyprianowi Jesionowskiemu - za sprawowanie pieczy nad obsługą techniczną;
- Danielowi Janusowi - za profesjonalny plakat;
- Asi Górskiej - za wsparcie i plakat na facebook'a;
- Jakubowi Nabiałczykowi - za jingla promującego TRMF;
- Ani Brożyc, Agnieszce Klimas, Anecie Góreckiej - za rozprowadzanie biletów;
- Ani Modlińskiej - za uwiecznienie imprezy na fotografiach;
- Anastazji Czerkies - za podsunięcie pomysłów;
oraz wszystkim gościom czwartkowej imprezy, dzięki którym ów wieczór należy do jednych z najlepszych. Pokazaliście klasę! Tak trzymać :)

newsa przygotowała: Karolina Najman 1F


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

04.06.2011

"- 7:45 – zbiórka na ul. Piłsudskiego! - łeeeee, czemu tak wcześnie?!"
     Niestety (ku niezadowoleniu większej części klasy IID) godziny zbiórki przełożyć się nie dało…
PRAWIE punktualnie, o godzinie 8:06 (taka godzina widnieje na bilecie) odjechaliśmy z PRAWIE czystej ulicy Piłsudskiego, PRAWIE klimatyzowanym i pustym autobusem do PRAWIE Olsztyna (a dokładnie do miejscowości Kusięta). Około godziny 8:40 z ulgą opuściliśmy pojazd pełen krzyczących dzieciaków i żwawym krokiem (tak, aby nie dogoniła nas wspomniana wyżej wycieczka) ruszyliśmy w stronę Gór Towarnych.
Tam czekało na nas piękne słońce i mniej piękne karty pracy z ćwiczeniami, z zakresu geografii i chemii. Większość z nas w pierwszej kolejności zajęła się korzystaniem z promieni słonecznych oraz pałaszowaniem śniadania, natomiast 4 osoby pod przewodnictwem p.prof. Marka Podgórskiego udały się w ciemne otchłanie jurajskich jaskiń. Ptaki leniwie pływały nad naszymi głowami, a ćwiczenia nadal świeciły pustkami. Większym zainteresowaniem niż zadania cieszyła się pani prof. Agnieszka Adryjańska-Mroczek ze swoim doświadczeniem dotyczącym skał węglanowych. Gdy grupa grotołazów dołączyła do pozostałych i doprowadziła się do względnego porządku, ruszyliśmy w dalszą drogę.
Kolejnym naszym celem był Kamieniołom Kielniki, w którym dawniej wydobywano skały wapienne. Gdy dotarliśmy na miejsce, grupa jaskiniowców po raz kolejny ruszyła na podbój podziemnych form krasowych, a reszta udała się w kierunku olsztyńskiego zamku, a tak naprawdę kawiarni Consonni. Godzinka czasu wolnego na osłodzenie sobie życia oraz uzupełnienie kolejnych ćwiczeń i do domu. Droga powrotna znów przebiegała w niezwykle CIEPŁEJ (nawet za) atmosferze, natomiast wrzaskom i śmiechom nie było końca!
Serdeczne podziękowania należą się organizatorom i opiekunom dzisiejszego wypadu tj. p. prof. Beacie Puchalskiej, p.prof. Agnieszce Adryjańskiej – Mroczek oraz p.prof. Markowi Podgórskiemu.

newsa przygotowała: Agnieszka Janik (kl. IID)


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

03.06.2011

Architektura mojego miasta
     Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy Ib Anna Modlińska zajęła II miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym "Architektura mojego miasta", którego organizatorem był Zespół Szkół im. gen. W.Andersa w Częstochowie.
Uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości.

[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

03.06.2011Newsy ... [1] [2] [3] [4] ... [116] [117] [118]
Archiwum ... 2008/2009 2007/2008 2006/2007 2005/2006 2004/2005 2003/2004 2002/2003