Serwis przez 8 lat prowadził pedagog liceum - Marek Podgórski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
..::WITAJ!::..
Dzisiaj jest sobota, 24 lutego 2024.

Strona funkcjonowała od 19.05.2003r. do 01.08.2011r.

Aktualna strona liceum znajduje się pod adresem 2lo.traugutt.net
Biegiem po zdrowie
     Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie zaprasza wszystkich amatorów biegania na Miejski Stadion Lekkoatletyczny przy ul. Dąbrowskiego. Obiekt w ramach w akcji „Lato w mieście 2011” dla klientów indywidualnych na okres wakacji udostępniony jest za darmo w dniach:
środa - godz. 19.00 - 20.30
czwartek - godz. 19.00 - 20.30
sobota - godz. 17.00 - 19.00
niedziela - godz. 17.00 - 19.00

[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

07.07.2011

A może kierunki zamawiane?
     Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej w roku akademickim 2011/2012 otrzyma z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dofinansowanie na tzw. „kierunki zamawiane”.
Następujące kierunki studiów stacjonarnych I stopnia otrzymają wsparcie finansowe:
- Energetyka - 30 studentek/ów objętych projektem,
- Informatyka - 208 studentek/ów objętych projektem,
- Matematyka - 44 studentek/ów objętych projektem,
- Mechanika i Budowa Maszyn - 102 studentek/ów objętych projektem,
- Mechatronika - 48 studentek/ów objętych projektem.
Więcej na www.ni.pcz.pl.
Do studiowania zaprasza absolwentka "Traugutta" Anna Wawszczak.

[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

07.07.2011

Dyżury biblioteczne w czasie wakacji
     Biblioteka szkolna będzie czynna w następujące poniedziałki:
27 czerwca
25 lipca
8 sierpnia
22 sierpnia

w godzinach: 9.00 - 11.00

newsa przygotowała: p.prof. B. Turel


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

27.06.2011

"Olimpijczycy na start"
     Oto przydatne linki dla wszystkich zainteresowanych rozpoczynającymi się w nowym roku szkolnym zajęciami rozwijającymi z podstaw przedsiębiorczości oraz ekonomii: www.pte.pl/owe, www.olimpiada.edu.pl, www.gpw.pl.
Jest jeszcze parę wolnych miejsc! Chętni zgłaszają się do sekretariatu. Te zajęcia są niedostępne dla uczniów innych szkół, przepraszamy :)

Przewidujemy 128 godzin zajęć, w tym 44 godziny analizy technicznej oraz analizy fundamentalnej dla miłośników spekulacji na giełdach, oraz 84 godziny ekonomii oraz podstaw przedsiębiorczości.

newsa przygotował: profesor Jacek Napieralski


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

27.06.2011

"Coś się kończy, coś się zaczyna... "
     Odliczanie do wakacji dobiegło końca, wyczekiwana akademia kończąca rok szkolny już za nami. Uroczystość, poprzedzona mszą, rozpoczęła się od części artystycznej przygotowanej przez profesora Tomasza Jaskółę i profesor Annę Gołębiowską. Na tę część składał się talk show "Kuba Wojewódzki" oraz koncert zespołu "Sultans of Sound". Wyjątkową niespodziankę sprawił nam profesor Tomasz Jaskóła tańcząc sambę w stroju rycerza. Kolejnym punktem scenariusza było oficjalne rozdanie nagród, dyplomów oraz świadectw z wyróżnieniem uczniom naszej szkoły. Na pewno była to szczególna chwila ze względu na ilość świadectw z paskiem - otrzymała je aż jedna trzecia Trauguciaków! Następnie uczniowie rozeszli się do swoich klas, by podziękować wychowawcom za ogromny wkład pracy wniesiony w organizację klasy oraz troskę nad wychowankami. W klasach nastąpiło także rozdanie reszty nagród oraz świadectw. Bez względu na średnią ocen, wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy miłego, udanego i bezpiecznego wypoczynku.

W tym miejscu chcielibyśmy także skierować podziękowania do uczniów zaangażowanych w organizację akademii, nauczycieli i każdego, kto swoją obecnością uświetnił tę wspaniałą uroczystość!

[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

27.06.2011

ChinaTown przy Kilińskiego
     Tuż przed zakończeniem roku, w poniedziałkowy poranek, w naszej szkole gościliśmy przyjaciół z polsko-chińskiej kooperacji, której przewodził profesor Grzegorz Bojanek. Zaproszeni goście chcieli w jak najlepszy sposób pokazać nam kulturę i chińskie obyczaje. Po wizualizacji przygotowanej przez nich prezentacji, odkryliśmy wspólnie tajniki parzenia zielonej herbaty jak i technikę spożywania posiłków za pomocą pałeczek. Serdeczne podziękowania należą się Thao, która zadbała o jakże smaczną, orientalną kuchnię. Zwieńczeniem wizyty naszych gości z Chin był koncert muzyki elektronicznej, w czasie którego wystąpiło dwóch przedstawicieli nurtu muzycznego, porywając nas w świat ładu i harmonii 20 minutowymi setami. Na spotkanie przybyła liczna grupa Trauguciaków za co gorąco dziękujemy. Nauka kilku słów w języku chińskim nie przysporzyła zebranym wielu kłopotów, co potwierdził lekko zaskoczony, zagraniczny team. Jeszcze raz wielkie dzięki i do zobaczenia w przyszłości.

newsa przygotował: Chalski


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

27.06.2011

Parlez-vous francais? Vraiment? C’est fantastique!
     I stało się – 13 czerwca 2011 roku od godziny 8.45 do Traugutta schodzili się uczestnicy KONKURSU ZNAJOMOŚCI JĘZYKA FRANCUSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM.
Po wypełnieniu karty uczestnictwa byli kierowani do pracowni 14A, gdzie od 9.00 zmagali się z gramatyką, ortografią i leksyką języka francuskiego. Po napisaniu testu zostali zaproszeni do świetlicy, gdzie uczniowie Traugutta realizujący w tym roku program Socrates –Comenius zaprezentowali inscenizację dalszych przygód głównego bohatera książki Eduardo Mendozy „Brak wiadomości od Gurba”. W międzyczasie jury sprawdziło prace pisemne i wyłoniło dziesięciu uczestników etapu ustnego eliminacji. Z każdym zadawanym pytaniem czuć było, jak wzrasta napięcie widowni, koledzy zawodników trzymali kciuki i telepatycznie wspierali swoich faworytów.
Ostateczne rozstrzygnięcie przyniosło starcie dwóch zawodników: Pauliny Szymańskiej z Gimnazjum nr 19 oraz Dawida Jabłońskiego, również z tego gimnazjum. Większą wiedzą czy też większym opanowaniem wykazał się Dawid – konkurs wygrał zatem Dawid Jabłoński z Gimnazjum nr 19, uczeń pani Magdaleny Mózgowiec, drugie miejsce zajęła Paulina Szymańska, również uczennica pani Magdaleny Mózgowiec, a trzecie – Agata Smoląg z Gimnazjum nr 1, uczennica pani Ilony Musialik. Dawid Jabłoński przyjął gratulacje jury i odebrał z rąk dyrektora II LO Krzysztofa Ponchały główną nagrodę – odtwarzacz MP4. Sponsorami nagród w konkursie byli: dyrektor II LO, firma KAMEX II i Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości. Serdecznie dziękujemy sponsorom.
Podziękowania należą się również nauczycielkom gimnazjów, które przygotowały uczniów do udziału w konkursie: pani Ilonie Musialik – Gimnazjum nr 1, pani Małgorzacie Grackiej – Wesołek – Gimnazjum nr 19, pani Magdalenie Mózgowiec – Gimnazjum nr 19, pani Aleksandrze Janik – Gimnazjum nr 5. Dziękujemy także klasom II A i II F, która pod opieką pani prof. Ewy Ludwin i pani dyr. Małgorzaty Jackowskiej zajmowały się sprawami organizacyjnymi.

[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

21.06.2011

Dobry pomysł, trochę photoshopa i... laptop w kieszeni
     W newsie zamieszczonym 3 maja zachęcałem Was do udziału w konkursie ogłoszonym przez Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie na projekt logo nowego kierunku studiów – Pracy Socjalnej.
Na zaproszenie odpowiedziały dwie osoby z naszego liceum (a przynajmniej o tylu wiem). Obie z jednej klasy - Id, obie znalazły się na podium, i to na najwyższych jego stopniach.
Miło mi poinformować, że zwycięzcą konkursu został (i laptopa wygrał!) Daniel Janus, tuż za nim, na drugim miejscu uplasował się Radek Deska.
Przypomnę, że Daniel na potrzeby II LO zaprojektował m.in.: plakat, program i wizytówki „Dnia otwartego” oraz plakaty reklamujące: „Karaoke w Traugucie” „II TRAUGUTT ROCK MUSIC FESTIVAL” czy konkurs puszczania samolotów.
Obu panom serdecznie gratuluję.

Marek Podgórski


[dodaj komentarz]   [pokaż komentarze]

15.06.2011Newsy ... [1] [2] [3] ... [116] [117] [118]
Archiwum ... 2008/2009 2007/2008 2006/2007 2005/2006 2004/2005 2003/2004 2002/2003